Wady i zalety antykoncepcji
Wady i zalety antykoncepcji

Wady i zalety antykoncepcji

Antykoncepcja jak wiele innych środków zapobiegawczych ma zarówno wady jak i zalety. Bez wątpienia pierwszą z zalet jest fakt, że zabezpieczamy się przed niechcianą ciążą, co dla ogromnej liczby ludzi jest szalenie ważne. Nie każdy może bowiem przyjąć, że trudno, będzie dziecko. Niektórym wcale nie chodzi o finanse, lecz o to, że nie wszyscy mogą sobie pozwolić na dziecko, choćby ze względów zdrowotnych.

Inną zaletą jest to, ze można spokojnie cieszyć się seksem, jeśli mamy pewność, że się zabezpieczyliśmy i nie ma żadnego zagrożenia z drzwi Białystok tego tytułu. Bez wątpienia jest też jedna wada, która dotyczy absolutnie wszystkich środków. Otóż żaden nie daje 100% pewności, ponieważ zawsze istnieje ryzyko dotyczące działania poszczególnych leków czy środków. Prezerwatywa może pęknąć, kapturek może być nierówno założony, tabletki mogą nie zadziałać, gdy zachorujemy i braliśmy dodatkowo inne leki lub wymiotowaliśmy, co wydaliło z naszego organizmu owe zabezpieczenie.

We wszystkim trzeba zachować umiar i nadmierną ostrożność, szczególnie, jeśli naprawdę nie możemy sobie pozwolić na dziecko.

Wpis zawdzięczamy

Zobacz stronę autora: oc ubezpieczenie samochodu