Seks to nie sport
Seks to nie sport

Seks to nie sport

W dzisiejszych czasach bardzo często podchodzi się do seksu, jak do sportu. Rzeczywiście, przy dobrym działaniu faktycznie spala sporo energii, jednak nie jest to sport, tylko igranie z ogniem. To bowiem powód wielu dramatów i rozpaczy, tyko dlatego, że bagatelizujemy wszystkie zagrożenia, jakie są z jego powodu. Dla wielu osób seks jest dziką rozkoszą, która Dom dla 20 osób do wynajęcia przynosi niechcianą ciążę, co oznacza, że trzeba się przed nią ustrzec. To prawda. Jest to jeden z efektów nieprzemyślanego seksu. Jednak bez wątpienia to, co może nam owa rozkosz przynieść, to to, że ciąża w tym wypadku byłaby błogosławieństwem nie kłopotem.

Jeśli bowiem zafundujemy sobie wirusa HIV, wówczas okazuje się, że chętnie oddalibyśmy wszystko, dosłownie porównywanie oc wszystko, by to była zwykła ciąża nawet niechciana a nie taki „prezent” od losu. Jednak nie jest on od losu, tylko od naszej głupoty i od braku wyobraźni. Już od najmłodszych lat należy uczyć dzieci, że seks to nie zabawa, to nie sport tylko ogrom zagrożeń, które mogą zniszczyć młodemu człowiekowi życie. Należy bowiem pamiętać, że najlepszym środkiem antykoncepcyjnym oraz ochroną przed niechcianymi „gośćmi” jest edukacja, która pozwoli na to, żeby ludzie już od młodych lat sami decydowali, czy chcą się narażać.

Oczywiście owa edukacja powinna być od pewnego wieku a nie od przedszkola, i najlepiej, jeśli to rodzice pierwsi dzieci wyszkolą w tym zakresie.

Wpis zawdzięczamy