Tabletki jednofazowe
Tabletki jednofazowe

Tabletki jednofazowe

W obecnym czasie w kwestii antykoncepcji są przeróżne rodzaje tabletek. Najlepszymi, które mogą stosować już nawet bardzo młode kobiety są tabletki jednofazowe. Są one tak ułożone, że cyklu miesiączkowego nie trzeba dzielić na dwie fazy, tylko wszystko idzie jednym cyklem. Są to tabletki, zawierające dwa hormony żeńskie, w identycznych dawkach. Ponieważ mają hologram legitymacja one w sumie najmniej hormonów, mogą być stosowane przez większość kobiet, w tym bardzo młodych.

Oczywiście, jak przy każdych tabletkach, przyjmowanie ich jest bardzo ściśle wyznaczone, żeby nie wychylić się poza ramy ich przyjmowania, gdyż przestaną być skuteczne. Tabletki ogólnie antykoncepcyjne mają bowiem taką cechę, że są skuteczne wówczas, kiedy regularnie codziennie o tej samej porze są przyjmowane. Dokładnie, co do godziny. Nie może być tak, że jedną przyjmiemy np. wieczorem o 17 a następnego dnia o 21 czy nawet 20. Muszą być dokładnie, co do godziny przyjmowane, żeby w ogóle były bezpieczne.

Oczywiście należy zwracać uwagę na to, czy jesteśmy chorzy, czy nie przyjmujemy dodatkowych leków. W każdym przypadku może lek lub gorączka osłabić działanie tabletek. Trzeba na takie szczegóły bardzo zwracać uwagę, by tabletka była jak najskuteczniejsza. Tabletki antykoncepcyjne zagęszczają śluz nie dopuszczając do tego, by plemniki się dostały do macicy, a zapłodniona już komórka nie zagnieździ się w macicy.

Wpis zawdzięczamy

Zobacz stronę autora: wypadki drogowe adwokat warszawa